O mnie

Kotły na pellet
to moja specjalizacja

Kotły na Pellet u innych firm to tylko dodatek do szerokiej specjalizacji i oferty na kotły WSZELKIEGO typu. Nie jest chyba tajemnicą, że szeroka specjalizacja to ŻADNA specjalizacja. Firmy stawiające na wszechstronność, przyciągają klientów bogatą ofertą, ale wszechstronność i specjalizacja, to są określenia, które wzajemnie się wykluczają. Najwyższy stopień opanowania jakiejś dziedziny jest możliwy tylko w przypadku ścisłej specjalizacji.

 

Nazywam się Paweł Biernacki i od wielu lat zajmuję się wyłącznie kotłami na pellet oraz innymi urządzeniami grzewczymi zasilanymi pelletem (nagrzewnice, palniki etc.) – opisanymi w mojej ofercie. To jest moja SPECJALIZACJA i mogę (nieskromnie, ale szczerze) stwierdzić, że wiem na ten temat dużo więcej od większości wykonawców działających na rynku. Jeżeli więc szukasz dobrego fachowca, to pamiętaj o jednym:

 

Firmy montujące kotły na pellet – im węższa oferta, tym większa specjalizacja!

Firmy montujące kotły na pellet współpraca

Moi Klienci,
to moi Przyjaciele

A ja mam taką zasadę, że z przyjaciółmi postępuję zawsze uczciwie. Nie obiecuję gruszek na wierzbie, ale też nie wciskam nikomu tandety i niedoróbek. A przede wszystkim: zapewniam kompleksową obsługę od A do Z!

 

Bo niestety, niektóre firmy montujące kotły na pellet, jak już wykonają montaż, to oznajmiają: „A teraz, w razie awarii, proszę zgłosić się do serwisu.”. To nie jest dobra postawa, bo to jest umywanie rąk. Potem przyjeżdża serwis i w pierwszej kolejności szuka błędów w montażu. I nierzadko je znajduje, co potem zazwyczaj spiętrza problemy.

 

Dlatego ja, jako autoryzowany instalator oraz serwisant kotłów na pellety wielu wiodących producentów na rynku, każdego Klienta przyjmuję niemalże do swojej rodziny, roztaczając nad nim techniczną opiekę, a także służąc radą i pomocą w każdym problemie.

 

Firmy montujące kotły na pellet współpraca

Jak powinny działać firmy montujące kotły na pellet?

Dokładnie tak, jak ja to robię, oferując PEŁEN zakres wymiany źródła ciepła, aby użytkownik nie musiał się zwracać do nikogo więcej w trakcie prac montażowych, jak i w czasie przyszłej eksploatacji:

  • Przeprowadzam ekspertyzę stanu instalacji grzewczej i na tej podstawie proponuję najdogodniejsze rozwiązanie.
  • Demontuję i wynoszę stary kocioł.
  • Dostarczam nowy kocioł.
  • Montuję nową instalację kotłowni (dostosowaną do wymogów producenta) w taki sposób, aby nikt w przyszłości nie podważył warunków gwarancyjnych.
  • Zapewniam stałą opiekę gwarancyjną i pogwarancyjną.

Moja firma, czyli
Pellet Serwis „w pigułce”:

2004 - 2015

Początek i czas przed Pellet Serwis. 

Praca jako przedstawiciel techniczno-handlowy dla Ekosystem AB - szwedzkiego producenta palników na pellety "eurofire" na terenie Polski.

2012

Założenie firmy (początkowy profil działalności, czyli produkcja składanych zasobników stalowych na pellety EuroBox).

2013

Pellet Serwis uzyskuje uprawnienia Urzędu Dozoru Technicznego do modernizowania kotłów olejowo-gazowych na pellety, pracujących w układach zamkniętych i podlegających dozorowi UDT. Początek współpracy z najlepszymi instalatorami i producentami palników na pellety (służących do modernizacji kotłowni olejowych i dopuszczonych do stosowania na polskim rynku).

2014

Pellet Serwis rozpoczyna realizację wspólnych przedsięwzięć z kluczowymi partnerami: firmami produkcyjnymi, instalacyjnymi, uczelniami technicznymi i organizacjami, m.in. z Polską Izbą Biomasy. Istotnym efektem współpracy jest powstanie projektu ZINERG – linii nowoczesnych urządzeń na pellety (mobilnych nagrzewnic) o dużej mocy, bazujących na szwedzkiej technologii AKRON, a także nagrzewnic ZINERG Pellet do zastosowań przemysłowych, jako projektu własnego Pellet Serwis.

2016

Pellet Serwis uzyskuje autoryzację producenta palników na pellety Eko-Palnik Z.P.D. Skiepko na montaż i serwis palników o mocy od 15 do 1000 kW. W tym samym roku Pellet Serwis staje się autoryzowanym serwisem oraz dostawcą ogrzewaczy pomieszczeń z wkładem wodnym LECHMA P-350 PELLET na terenie woj. mazowieckiego.

2017

Pellet Serwis rozpoczyna działalność jako serwis zewnętrzny firmy DEFRO. Od tego momentu rozpoczęła się praca firmy dla klientów prywatnych - montaż i serwis urządzeń na pellety również dla domów jednorodzinnych

2018

Pellet Serwis zostaje autoryzowanym instalatorem oraz serwisantem kotłów i piecyków pelletowych z grupy Wentor: RED, MCZ, Kozlusan-LIDIA, Cadel, włączając tym samym do swej oferty jedne z najnowocześniejszych urządzeń pelletowych dostępnych w Polsce. W tym roku również: początek współpracy z firmą VIADRUS – dostawa, montaż i serwis kotłów żeliwnych na pellety z możliwością spalania drewna (standardowo wyposażonych w palniki na pellety PellasX Hybrid i Revo), a także przyjęcie obowiązków autoryzowanego instalatora i serwisu palników na pellety VENMA.

2019

Pellet Serwis skupia swoją działalność na modernizacjach źródeł ciepła - wymianach kotłów węglowych na pelletowe w ramach programu Czyste Powietrze. Staje się autoryzowanym instalatorem i serwisantem takich producentów jak: NIBE-Biawar PELLUX, Kotłospaw, Kamen, Rakoczy, Stalmark, Cranp-Covo, Sas. W dalszym ciągu kontynuuje prace serwisowe szwedzkich palników "eurofire".

Firmy montujące kotły na pellet to branża, która rozrasta się bardzo dynamicznie. Wybierając właściwego wykonawcę, kieruj się rozsądkiem!